Donacija dohodnine

Donacija dohodnine šolskemu skladu

Spoštovani starši, skrbniki in zaposleni,

naša šola je od leta 2022 uvrščena na seznam upravičencev do donacij. Donacija 0,3 % dohodnine javnim zavodom je za vas popolnoma brezplačna, saj bi sicer ta del pustili v državnem proračunu. Z donacijo vaša dohodnina ob tem ostaja nespremenjena. Donacija traja do preklica.

Obstaja več načinov za oddajo donacije:

• s posebnim obrazcem (Doh-Don), ki ga izpolnite elektronsko na spletni strani eDavki (55290639-SKLAD-OSNOVNA ŠOLA FRANCA ROZMANA STANETA)
  • s tem obrazcem, ki je z naše strani že izpolnjen, ga  natisnite in izpolnite (OBVEZNO podpišite), nato pa ga odnesete ali pošljete na najbližji finančni urad.

Obrazec je treba na FURS oddati najpozneje do 31. decembra tekočega leta, seveda lahko tudi kadarkoli kasneje.

Davčna številka Osnovne šole Franca Rozmana Staneta je 55290639.

Davčni zavezanec lahko posameznemu upravičencu nameni 1 % odstotek dohodnine ali manj. To pomeni, da lahko davčni zavezanec posameznemu upravičencu nameni 0,1 %, 0,2 %, 0,3 %,… ali 1 % dohodnine, seštevek vseh pa ne more presegati 1 % dohodnine.

Dodatne informacije so na:  Donacije dohodnine šolskemu skladu in skladu vrtca | GOV.SI

Za vse donacije se vam v naprej zahvaljujemo.

Lendita Kljajić Garbajs, ravnateljica