V soboto, 13. januarja 2024, je na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru (UM FERI) potekalo Državno tekmovanje ACM Bober 2023/24 za učence in dijake. ACM Bober je edino slovensko tekmovanje v računalniškem mišljenju.

Na šolskem tekmovanju je v šolskem letu 2023/24 tekmovalo 28.842 tekmovalcev. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 294 tekmovalcev s tekmovanj ACM Bober – Mladi bober (6.-9. razred OŠ) in ACM Bober – Izkušeni bober (Srednje šole).

Na državnem tekmovanju so našo šolo zastopali štirje učenci in sicer Vid Luskovič (7.b), Idan Pašalič Baričevič (7.b), Timotej Sečan (9.a) in Matic Zimic (9.a).

Timotej Sečan (9.a) in Matic Zimic (9.a) sta osvojila ZLATO priznanje. Bravo!

Na povezavi “Rezultati 2023/2024” so objavljeni uradni rezultati tekmovalcev. Naloge s tekmovanja so dostopne na tej povezavi “Naloge in rešitve”

Prejemniki BRONASTIH priznanj na šolskem tekmovanju>>>

Vsem štirim tekmovalcem čestitamo za pokazano voljo, pogum in znanje! Se vidimo prihodnje leto.

Mentor: Simon Kurinčič