Skoči na glavno vsebino
Select Page

8.6.2022, je v Mariboru potekalo atletsko državno prvenstvo za osnovne šole. Na finalno tekmovanje so se uvrstili predstavniki iz 265 šol po Sloveniji.

V suvanju krogle se je z rezultatom 13,90 m, v finale uvrstil tudi Jon Porenta Rozman. Pravico nastopa je imelo 20 najboljših iz kvalifikacij.

Jon je v finalu premagal vso konkurenco in z novim osebnim rekordom (14,21 m) osvojil zlato odličje.

Za kako imeniten atletski uspeh gre pove podatek, da je v Maribor potovalo okoli 50 osnovnošolskih finalistov iz ljubljanskih šol v različnih disciplinah, medaljo pa je uspelo dobiti le Jonu.