Pričenja se mesec Robotike in Industrije 4.0.

To soboto se pričenjajo delavnice za otroke v izvedbi Digitalnega središča Slovenije in Razvojnega centra Novo mesto.

Razvojni center Novo mesto izvaja delavnice Robotike in zabavnega programiranja že 5 let, z namenom promoviranja tehničnih poklicev in vzgajanja novih kadrov.
Skozi igro z Lego kockami spoznavamo naravoslovne vsebine, ki jim s pridobljenim znanjem programiranja vdihnemo življenje. Na delavnici si pobliže ogledamo delovanje različnih naprav in pojavov v naravi, glede na obravnavano tematiko in otrokom ponudimo izzive, ki jih rešujejo pod vodstvom naših mentorjev. Starejša skupina 6. – 9. razred ustvarja z Lego Spike Prime.

Gre za delavnice od:
6. do 9. razred (ob spoštovanju pogoja PCT).