Unesco priložnost:

STARA igr(ač)a ZA NOVO veselje

S hitrim tempom življenja se je tudi življenje otrok zelo spremenilo. Stvari hitro zastarijo in postajajo otrokom nezanimive, na drugi strani pa so otroci zasuti z novostmi, ki so jim predstavljene tako, da so jim neizmerno všeč. V svetu kapitalizma je za proizvajalce seveda najpomembnejši dobiček, vrednote jih ne zanimajo oziroma so le mrtva črka na papirju.

Otrokom starši seveda želijo ugoditi, a so z izpolnjevanjem otrokovih želja povezani tudi stroški. Prav zaradi tega smo se na šoli odločili, da v okviru Unesca sodelujemo pri projektu menjave iger, igrač in športnih rekvizitov, ki so še uporabni, a jih otroci ne uporabljajo več, ker so se jih naveličali.

Projekt bomo izvedli v tednu otroka, v maju pa si bomo delili primere dobre prakse in fotografije, ki bodo nastale ob izvajanju projekta, z različnimi šolami.

Prispevke o izvajanju projekta, v katerem sodelujejo tudi učenci iz Anglije, bomo objavili tudi v lokalnem časopisu.

Kordinator tega projekta je OŠ Zreče.

VABLJENI.

2016/17

Združili bomo dva dogodka: menjavo knjig in menjavo iger, igrač in športnih rekvizitov.

Dogodek bomo izvedli v sredo, 14.6.2017.

Tako se bomo dobro pripravili na naše zaslužene počitnice.