18 .9. 2020 je v Kamniku potekalo Finale državnega prvenstva v plavanju za osnovne šole. V konkurenci 32 osnovnih šol iz Slovenije, so za našo šolo nastopili:
Urban Zimic, Uma Žnidaršič in Vita Trtnik.

Plavalci so nastopili v enotni kategoriji kategoriziranih plavalcev Plavalne zveze Slovenije, letnik 2006-2008, v disciplini 50 m prosto. Dosegli so naslednje rezultate:

1. mesto ŽNIDARŠIČ Uma rezultat: 32.71 s,
  2. mesto ZIMIC Urban rezultat: 30.18 s,
  3. mesto TRTNIK Vita rezultat: 32.82 s.

Zanimivost tekmovanja je bila ta, da je minilo po posebnem protokolu, zaradi zmanjšanja možnosti okužbe. Tako so plavalci po posamezni šoli imeli določen čas, v katerem so opravili svoje nastope.

Organizator je priredil tudi tekmovanje v štafetah, ki pa se niso posebej izvedle. Upoštevali so se štirje najboljši časi plavalcev posamezne šole, ki so se le sešteli.

Robert Teršek