2023/24

10.12.2023

Ta dan je letos na nedeljo, zato bomo v petek, 8.12.2023, izvedli različne delavnice na temo človekovih pravic.

2022/23

10.12.2022

Na ta dan smo izvedli delavnice, na katerih smo razmišljali o svojih pravicah in dolžnostih, ki jih imamo kot otroci, učenci, državljani in svetovljani. Izdelali smo origami srčke in jih zapolnili s svojimi predstavami o pravicah in dolžnostih.

2021/22

10.12.2021

Na ta dan smo izvedli delavnice, kjer smo se spomnili na svoje pravice in dolžnosti, ki jih imamo kot otroci, učenci, državljani in svetovljani.

2020/21

Ker je letošnje leto precej drugačno od ostalih, so tudi praznovanja drugačna.

Ta dan smo obeležili s spremljanjem proslave ob dnevu človekovih pravic preko spletne platforme Zoom.

Proslava je bila 11.12.2020 ob 13. uri. TUKAJ je natančnejša napoved dogodka.

Slavnostni govor je imel Varuh človekovih pavic v Sloveniji g. Peter Svetina. Sledila je razprava na temo trajnostnega razvoja.

2019/20

10.12.2019

Letos smo ta dan praznovali kot obeležje in se pogovarjali o temah vezanih na človekove pravice.

Svoje izdelke smo obesili na šolski pano.

Opazili smo, da se je marsikateri učenec in učitelj-ica zaustavila in občudovala likovne izdelke in naše misli, ki smo jih oblikovali.

2018/19

10.12.2018

Izdelali smo miselne vzorce za nas pomembnih stvari in jih primerjali med seboj.

Ugotovili smo, da imamo zelo podobne želje in zahteve…

2016/17

16.12.2016

JAZ SPOŠTUJEM ČLOVEKOVE PRAVICE

Letos tudi naša šola sodeluje pri organizaciji tega dogodka.

Srečali smo se v Cankarjevem domu, kjer smo imeli organizirane različne delavnice in pripravljeno predstavo. Na srečanje smo letos odšle tri učenke iz 3. razreda i metorica. Ogledale smo si predstavo Boštjana Gombača in Vita Weisa z naslovom Akord za akordom in sodelovale na treh različnih delavnicah. Izdelale smo različna enostavna glasbila iz odpadnega in priročnega materiala, si izdelale kazalko in spoznale tibetanske vaje iz prve roke. Nekaj foto utrinkov.

DELAVNICA INSTRUMENTI 3    DELAVNICA TIBETANSKI PLESI MANDALA

DELAVNICA TIBETANSKI PLESI

2015/16

Letos ni organizirana posebna proslava na temo človekovih pravic, zato bomo te teme obravnavali kar samostojno na šoli.

2014/15

12. december 2014, Kolosej, Ljubljana

OTROCI IMAJO PRAVICO ŽIVETI V ZDRAVEM OKOLJU

Na proslavi smo uživali, marsikaj lepega videli in doživeli ter ustvarili kar nekaj lepih izdelkov.

2013/14

13. december 2013, Kolosej, Ljubljana

KLEPET O UNESCU – POGLED V PRIHODNOST

Tokrat smo praznovali tudi 15 obletnico samega projekta, 20 obletnico Slovenske ASPnet mreže in 60 obletnico svetovne ASPnet mreže.

Čestitke.

2012/13

7. december 2012, Kolosej, Ljubljana

MEDGENERACIJSKI POVEZOVANJE

2011/12

8.december 2011, Kolosej, Ljubljana

PROSTOVOLJSTVO – PRAVICA VSAKOGAR;

KEMIJA – MARIE CURIE

2010/11

10.december 2010, Kolosej, Ljubljana
Srečanje UNESCO ASPnet šol
pod naslovom
BRANJE – PRAVICA VSAKEGA POSAMEZNIKA,
LJUBLJANA – PRESTOLNICA KNJIGE.

2009/10

4.december 2009, Kolosej, Ljubljana

VESOLJE; ASTRONOMIJA

V počastitev dneva človekovih pravic, 10. decembra, smo bili v petek, 4. decembra 2009, na prireditvi v Koloseju, Ljubljana, katero je organizirala OŠ Jožeta Moškriča, ki je koordinator tega UNESCO-vega projekta. Pozdravljala je tako otrokove kot na sploh človekove pravice. Na prireditvi so otroci iz raznih šol Slovenije prikazali svoje videnje našega planeta v vesolju. Rdeča nit je bila namreč astronomija. Videli smo tudi strokovno predstavitev našega osončja, razne veličastne meglice, ki so bile kot slike abstraktnih mojstrov slikarstva. Na hodniku pa so bile tudi fotografije le teh, tako da smo si lahko pri ogledu le teh, vzeli dovolj časa. Prireditev je zaključil glasbeni koncert ansambla OŠ Kolezija Smurgles. Uživali smo.